متن دلخواه خود را اینجا بنویسید
  • 02188214538
مدرن ترین متد درمانی

لیزر

یکی از پیشرفت های زیاد در علم دندانپزشکی استفاده از لیزر به عنوان ابزار دندان پزشکی است
به طور خلاصه و کاربردی،چند نوع لیزر داریم:
الف) لیزر بافت نرم : که فقط توانایی برداشت بافت نرم را داراست.از این لیزر برای برداشت محدود بافت نرم،ضایعات مخاطی بافت نرم،اصلاح فرم لثه،اصلاح بد رنگی های لثه،سفید کردن دندانها و... میتوان بهره جست.این لیزر ها در بسیاری از مطب های مجهز وجود دارد. ما در این مرکز از یکی پبشرفته ترین و خوشنام ترین لیزرهای ‌بافت نرم که محصول شرکت Biolase امریکاست استفاده میکنیم.

ب) لیزهای کمک کننده به ترمیم‌زخم(لیزر کم توان).این‌ لیزرها به ترمیم‌بافت نرم‌و سخت‌بسیار،کم‌شدن التهاب و سرعت بهبود کمک زیادی میکند.در این مرکز با توجه به اعتقاد قلبی من به این کمک درمانگر نوین،کلیه بیماران میتوانند از خدمات این‌لیزر پس از جراحی ،به صورت رایگان استفاده کنند.

ج) لیزر بافت سخت:این لیزر ها علاوه بر امکان استفاده برای بافت نرم،میتوان برای بافتهای سخت حفره دهان مثل دندان و استخوان هم استفاده شود.بنابراین برای ترمیم‌ دندانها و جراحی های زیبایی لثه که نیاز به جراحی استخوان دارند نیز استفاده میشود.این لیزر جزو لیزرهای بسیار گران طبقه بندی میشود و در اغلب مطبها متاسفانه وجود ندارد.در این مرکز ما از لیزر اربیوم Waterlase محصول کمپانی Biolase امریکا استفاده میکنیم.به امید روزی که این لیزر به فراوانی در کلینیک های همکاران دندانپزشک وارد شود و همگان بتوانند از مزایای بسیار زیاد آن استفاده کنند.

مزایای لیزر در ترمیم دندان:
به نظر شخص من،بیشترین مزیت‌این‌نوع لیزر، توانایی برداشت بافت های پوسیده بدون برداشت بافت سالم دندان(تراش انتخابی بافت های پوسیده) میباشد.از مزایای بسیار‌مهم‌دیگر،امکان انجام‌ترمیم‌ با درد بسیار کمتر،حتا بدون تزریق بی حسی میباشد.

مزیت لیزر در جراحی‌زیبایی لثه:

در بسیاری از موارد قبل از درمان‌ لمینیت و زیبایی دندان،باید فرم‌لثه اصلاح شود.تا قبل از معرفی این‌لیزرها،باید بافت های اضافی توسط جراحی حذف میشد،لثه از روی استخوان جدا میشد و پس از اصلاح فرم استخوان لثه با بخیه ثابت‌میشد.پس از معرفی این لیزر ها میتوان مراحل مختلف دندان را بدون جراحی و بخیه زدن انجام داد و حتا در بسیاری از موارد میتوان‌این کار را بدون بی حسی انجام داد(اگرچه شخصا خیلی با درمان بدون بی حسی موافق نیستم)
البته باید توجه بفرمایید که همه موارد را نمیتوان به این‌شیوه درمان کرد

لیزر بافت نرم

لیزهای کمک کننده به ترمیم‌زخم(لیزر کم توان)

لیزر بافت سخت

صفحه اینستاگرام دکتر معیر

به روزترین مطالب دندانپزشکی

تلفن

22915106_22915107_09022915106

ساعت کاری مطب دکتر معیر

شنبه تا چهار شنبه ساعت 2 تا 7

آدرس:

خیابان ظفر , بین شریعتی و نفت, نرسیده به کوچه آقازاده فرد , روبروی رستوران برگر زغالی , پلاک 59, طبقه 4 , واحد 7